еМагазин

Tag : филмски фестивал

Забава

Бендот New Order и фотографот Антон Корбeјн за отворање на шестото издание на филмскиот фестивал Скопје Синема Сити

Редакција
На 19 септември, во дворот на Кинотека на С. Македонија, ќе започне шестото издание на Филмскиот фестивал за музички документарни филмови Скопје Синема Сити. Фестивалот...
Локално

Филм на бродот „Галеб“ на вториот ден од Филмскиот фестивал на плажа во Охрид

Редакција
Летен филм на брод на Охридското Езеро – уникатно звучи новитетот што ќе се случи на вториот ден на „Beach Film Festival“. Денеска сите заинтересирани...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На Оревче денеска почнува првиот Филмски фестивал на плажа

Редакција
Првото издание на „Beach Film Festival” кое ќе се одржува од денеска до недела во Охрид свечено ќе го отвори хрватскиот филм „Осмиот комесар“. Филмот...