еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Русија назначи нов Воен аташе во амбасадата во Македонија

Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на промена на овластено лице со известување од 17.07.2018 година на Минитерството за надворешни работи за Воен аташе при Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија донесе решение со кое се одобрува пријавата.

Нов Воен аташе е Сергеј Стрижко, кој доаѓа на местото на Евгениј Шитов.

Фото: Руска амбасада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Распродажба во УЈП: Се продаваат 6 дуќани во струмички „Глобал“, автомобили…

Редакција

Врховен суд до Антикорупциска: Судиите секогаш се изземаат во постапки во кои постојат причини

Редакција

Укинато полициското обезбедување на Мијалков

Редакција