еМагазин
Image default
Локално

На превозниците не им доаѓа памет: За четири часа исклучени од сообраќај 12 возила за јавен превоз во Тетово

На 18.09.2019 во периодот од 08.00 до 12.00 часот СВР Тетово спроведе акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, информира МВР.

Притоа, кај 12 била утврдена техничка неисправност (ТЕ-6 и ГВ-6) и сите биле исклучени од сообраќај. За сите нив се поднесени соодветни поднесоци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Изгаснати сите пожари на територијата на Скопје

Редакција

Приведен бегалец од Идризово осуден за убиство

Никола Осило

Една жена почина, а три лица се болни од лишманиоза во Штип

Редакција