еМагазин
Image default
Локално

Нападнал професор на Универзитет во Струга и му го зел мобилниот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против К.Б.(25) од село Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „тешка кражба“, информира МВР.

На 08.10.2018 година во 11.00 часот во просториите на „Меѓународен универзитет” во Струга пријавениот физички го нападнал А.К.(40) од Струга, професор на универзитетот , при што му одзел мобилен телефон.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Граѓаните на протест против изградбата на висококатница во Аеродром

Никола Осило

Тешко повреден мотоциклист: Се „тумбал“ со крос-мотор на Шар Планина

Никола Осило

Двајца тепале скопјанец во парк

Никола Осило