еМагазин
Image default
Локално

Нападнат спасувач на Црвен крст во Аква паркот во Скопје

На 30.06.2019 година во 19.30 часот во СВР Скопје, Д.С.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14.25 часот во Аква Парк кај Спортски центар „Борис Трајковски“, каде бил вработен преку Црвен Крст како спасувач, бил физички нападнат од едно лице, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рибар се лизнал кај карпите меѓу плажите „Горица“ и се удавил во Охридско Езеро

Редакција

За Задушница дополнителен број автобуси на линиите 59, 59А и 59Б

Редакција

Кавадарчанец приведен по физички напад врз полициски службеник

Редакција