еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Нема стан: Каков имот пријавил пратеникот Тимчо Муцунски

еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот до Државната комисија за спречување корупција пријавиле новите пратеници.

Каков имот пријавил Тимчо Муцунски

Тимчо Муцунски е новиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во македонското Собрание.

Според неговиот анкетен лист тој на свое име нема недвижен имот.

Како заеднички имот пријавил возило Ауди, а на име на сопругата VW Буба.

Заеднички имот им е и девизен депозит од 3.000 евра во Халк Банка.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има стан и три кредити: Каков имот пријавил пратеникот Димитар Апасиев

Тимчо Муцунски: Треба јасно и недвосмислено да признаеме каде згреши ВМРО-ДПМНЕ во минатото

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Оздравени 242 болни од Ковид-19

Редакција

Романија не поддржува раздвојување на Скопје и Тирана, за Османи тоа не е долгорочен интерес и за Албанија

Редакција

Ист Гејт Мол слави втор роденден

Редакција