еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Никоб“ го доби тендерот на Град Скопје за обезбедување на училиштата вреден 195.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на агенција за обезбедување на имот и лица за унапредување на безбедноста и сигурноста во училиштата склучи договор со друштвото за обезбедување на лица и имот „Никоб“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.999.994 денари или околу 195.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Албанија од утре воведува двонеделен карантин за сите кои доаѓаат од Македонија и од Грција

Редакција

Прогласена епидемија на морбили во скопско Радишани, досега заболени шест лица

Редакција

„Пелистерка“ со загуба од 8,7 милиони денари во првите три месеци од годинава

Редакција