еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова наградна игра на „Макпетрол“ на програмата за лојалност „Верна“

„Макпетрол“, како веќе докажана општеството одговорна компанија која е ориентирана пред се кон потрошувачите, и во 2019 година, четврта година по ред продолжува да ги наградува членовите на ВЕРНА програмата за лојалност. Оваа година продолжуваме со наградната игра под мотото „Со Верна полни и секогаш добиј“, во која ќе се доделат многу вредни награди, велат од компанијата.

Наградната игра започнува на 1 март, а ќе трае до 9 декември, 2019 година. Во тој период ќе се одржат девет редовни и четири мастер кола, како и едно финално коло.

„Лојалните корисници на ВЕРНА картичката за лојалност ќе се здобијат со многу вредни награди. Со секои впишани од 10 до 19 поени на ВЕРНА картичката нашите потрошувачи се стекнуваат со една шанса за награда. Доколку пак, потрошувачите впишат 20 и повеќе поени во една трансакција автоматски добиваат 2 шанси за награда. Па затоа, колку повеќе трансакции, толку повеќе шанси за добивка!

Секој месец подаруваме лаптопи Dell, викенд за двајца во хотелите на Макпетрол во Струга или Маврово, ваучери за гуми, ваучери за Лубекс моторни масла, ваучери за Кристал Кар средство за ветробрански стакла и Верна поени.

Главни награди што ќе бидат доделени во овогодинешната наградната игра се: косилка за трева Honda HRX 537 HY, скутер Honda SH150, четирицикл ATV Honda TRX 500 FM, гумен чамец Highfield CL380 со мотор Honda 20 KS и приколка, како и фантастичната Honda HR-V 1,5 Elegance Navi.

Досегашната прифатеност на ВЕРНА програмата недвосмислено говори за задоволството на нашите лојални потрошувачи, што истовремено претставува и дополнителна обврска и поттик Макпетрол и понатаму да ги наградува своите верни корисници.

Оваа година повеќе од 155.000 корисници на Верна програмата се потенцијални добитници. Со секојдневното зголемување на оваа бројка, расте и нашата мотивација за уште повеќе награди и изненадувања како симбол на благодарност за долгогодишната доверба и соработка. Затоа покрај оваа наградна игра ќе бидат организирани и неколку други кампањи и промоции наменети за членовите на ВЕРНА програмата за лојалност.

Оние потрошувачи кои сеуште не извадиле картичка ВЕРНА, тоа можат да го сторат уште денес со пополнување на своите податоци на најблиската бензинска станица на Макпетрол, а со првата трансакција од најмалку 10 поени да станат и дел од новата наградна игра, „Со Верна полни и секогаш добиј““, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градскиот стадион преименуван од „Филип Втори“ во „Тоше Проески“

Редакција

НЛБ Банка донираше 50 илјади евра за поддршка на Министерството за здравство и Инфективната клиника во Скопје

Редакција

(Фото) Атиџе со нова фризура непрепознатлива за на Оскари: Ќе може да им парирам на Бред Пит и Ди Каприо

Редакција