еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нови вработувања во Министерството за информатичко општество и администрација

Министерот за информатичко општество и администрација распиша јавен конкурс за избор на шест члена – независни експерти на Националната канцеларија за бродбенд компетентност (Broadband Competence Office).

Повеќе детали за огласот, ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доаѓа зима: Од утре минусни температури, од вторник снег

Редакција

Денот кога вест стана дека вицепремиерот Хазби Лика почнал да доаѓа на работа

Никола Осило

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Редакција