еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Бауер БГ“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на ул.Есенинова вреден 1,1 милион евра

Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на ул. Есенинова и подземни бунари со линиски системи склучи договор со друштвото за градежништво,трговија и услуги „Бауер БГ“ ДОО Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 72.085.805 денари или околу 1,1 милиони евра.

Повеќе детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рекордни цени на горивата: Бензините ќе се продаваат за 104 и 106,50 денари за литар

Редакција

Кој донирал за кампањата за парламентарните избори за коалицијата „Европски фронт“ на ДУИ

Редакција

ФитКит, прва македонска апликација за вежбачи

Редакција