еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Ковид-19 починаа 11 лица, дополнително пријавени уште петмина

Министерство за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа се регистрирани 11 починати лица од Ковид-19: 3 починати лица од Скопје (67г, 75г и 79г) и по едно починато лице од Битола (53г), Велес (59г), Кавадарци (81г), Крушево (84г), Прилеп (66г), Пробиштип (73г), Радовиш (72г) и Штип (78г).

Од пријавените сите лица се починати во болнички услови.

Дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза Ковид-19 од Мој Термин, се пријавени 5 починати лица со датум на смрт од 09.11.2021 до 16.11.2021.

Регистрирани се починати лица од Скопје (2), Тетово (1), Струмица (1) и Битола (1). Починатите лица се на возраст од 65-80г, од кои едно лице е починато во домашни услови, а 4 лица во болнички услови.

Вкупната бројка на починати е 7.406.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 444 случаи на Ковид-19 од 2.938 тестирања, бројката на активни е 8.352

Убава вест: Оздравени 467 болни од Ковид-19

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филипче: Има доволно болнички кревети во болниците, но лесна е клиничката слика на најголемиот дел од заболените

Редакција

Филипче: Разговарајте со вашите блиски и пријатели и тие што се двоумат да се вакцинираат

Редакција

Ако нема уставни измени, на Македонија и се заканува изолација, порачаа од ЕУ

Редакција