еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Ковид-19 починале седум лица, најмладиот на 46-годишна возраст

Министерство за здравство информира дека во текот на изминатите 24 часа се регистрирани 7 починати лица од Ковид-19: 3 починати лица од Скопје (57г, 64г и 81г), две починати лица од Битола (46г и 80г) и по едно починато лице од Охрид (76г) и Прилеп (73г).

Од пријавените сите лица се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на починати е 7.960.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови 542 случаи на Ковид-19 од 5.990 тестирања

Убава вест: Оздравени 298 болни од Ковид-19

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За членовите на НО на Жито лукс месечен надоместок од 300 евра

Редакција

СДСМ го мери рејтингот на десет можни кандидати за претседател на државата

Редакција

Сите погледи вперени во ВМРО-ДПМНЕ: Ќе има ли нов предлог за прв човек на МВР?

Редакција