еМагазин
Image default
Македонија

Од утре нов снежен бран

Македонија утре ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд, каде што врнежите ќе бидат обилни и поројни.

Локално, како што информираат од УХМР, се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен.

На повеќе места ќе има врнежи од снег и  ќе се формира нова позначителна снежна покривка, на планините над 50 сантиметри, а во пониските места од 10 до 20 сантиметри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособните кадри на Заев да поднесат оставка и од државни функции

Редакција

Хисен Џемаили познат од случајот „Мавровски работници“ ќе стане министер за странски инвестиции

Редакција

Сите четворица кои починаа од корона вирусот немале контакт со потврден случај

Редакција