еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

Одлука на Академијата: Актерот Вил Смит доби забрана да присуствува на доделување на Оскарите во следните 10 години

Актерот Вил Смит доби забрана да присуствува на галата на Оскарите и другите настани организирани од Академијата во следните 10 години, откако му удри шлаканица на комичарот Крис Рок на Оскарите.

Во соопштението на Академијата се вели дека 94-тото доделување на Оскарите било „засенето од неприфатливото однесување од страна на г-дин Смит на сцената“.

Смит по инцидентот се извини за своите постапки.

Тој ја доби наградата за најдобар актер за неговата улога во филмот „Кралот Ричард“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вил Смит му се извини на Крис Рок за шлаканицата на Оскарите

(Видео) Шлаканицата од Вил Смит за Крис Рок, го засени успехот на „КОДА“ на годинешниве Оскари

Фото: Фејсбук/Смит

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерот за земјоделство Арјанит Хоџа и двајцата заменици-министри од Беса поднесоа оставки

Редакција

(Видео) Лила Филиповска покажа дека „држи“ добра нога

Редакција

Нови 143 случаи на Ковид-19 од 3.101 тестирања

Редакција