еМагазин
Image default
Локално

Охриѓанец физички нападнал полицајци на должност

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(37) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице во вршење на работи на безбедноста“, информира МВР.

На 20.07.2019 на улица „Радојца Новичиќ“ во Охрид, пријавениот физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонците со „краток фитил“: Зачестени напади врз полицајци на должност

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го прегазил возејќи товарно возило во рикверц

Никола Осило

Драма во продавница во Маџари: Разбојник ја нападнал продавачката

Никола Осило

Детска порнографија: Беровец дистрибуирал слики со компромитирачка содржина од 16-годишно девојче

Редакција