еМагазин
Image default
Бизнис

„Оилко“ откупи сопствени акции

„Оилко“ КДА Скопје се стекна со 19 сопствени акции и сега поседува 1.758 сопствени акции што претставува 0,70% од вкупниот број на акции на друштвото, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Фото: Оилко

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Луксузен превоз со приватни авиони, јахти и хеликоптери на македонскиот пазар

Никола Осило

Сума од 127 милиони евра наплатиле лани 97. извршители во земјава

Никола Осило

Во блок-трансакција на берзата продадени акции од Стопанска банка Битола за 130.000 евра

Никола Осило