еМагазин
Image default
Бизнис

Оилко откупи сопствени акции

Оилко КДА Скопје преку Македонската берза информира дека се стекна со 10 сопствени акции и сега поседува 1.643 сопствени акции што преставуваат 0,65% од вкупниот број на акции на издавачот Оилко.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Распишан оглас за вработување на 13 државни службеници во Министерството за земјоделство

Редакција

Најпродаваниот модел на „Грин Машинс“ на Брако продолжува да биде атрактивен за Саудиска Арабија

Редакција

Машинскиот персонал во бојкот, железничкиот сообраќај во прекин

Редакција