еМагазин
Image default
Балкан

Противпожарна служба на Грција: 92 жртви во пожарите во Атика

До овој момент бројот на жртвите од пожарите што беснееја во источна Атика пред две недел, достигна 92 лица, соопшти грчката противпожарна служба.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, бројот на идентификувани жртви е 81, постојат две неидентификувани тела со достапна ДНК, но никој не ги побарал, додека пак во атинските болници на повредите им подлегнаа девет лица.

МИА/Фото: Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Албанскиот претседател има највисока плата меѓу колегите во регионот, на кое место е Пендаровски

Редакција

Косовската влада ја одложи примената на одлуката за реципроцитет за личните карти и регистарските таблички

Редакција

Вучиќ: Нема да си играм како во Македонија со референдум на кој народот вели дека е ‘против’, а вие во Собранието гласате ‘за’

Редакција