еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оперативно-техничката агенција за 5.000 евра месечно ќе се смести во простории на Македонски Телеком

„Македонски Телеком“ преку Македонската берза известува дека е склучен договор за закуп за деловен простор со Служба за општи и заеднички работи при Влада на Република Македонија (СОЗР), како зделка со заинтересирана страна, со оглед дека Владата на Република Македонија е акционер на Друштвото којашто поседува над 38% од акциите со право на глас.

„СОЗР ќе го користи закупениот простор за потребите за сместување на Оперативно-техничка агенција. Договорот се склучува за период од 2 месеци почнувајќи од 01.11.2018 година, а предмет на закуп е простор кој е во сопственост на друштвото и се наоѓа во склоп на деловниот објект – зграда ТК Центар – Скопје, лоцирана на ул. Орце Николов бб во Скопје, за месечна закупнина во износ од 5.000 евра без ДДВ“, соопшти компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Зоран Ангеловски, првиот директор на ОТА, која ќе го следи прислушувањето

Што ќе работи ОТА?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Канческа Милевска координаторка на новоформираната независна пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Редакција

Фатиме Фетаи стои зад тоа што го кажала, вели дека за заканите има уште еден сведок

Редакција

РКЕ: Исклучените од системот за парно да не ги плаќаат сметките за април, ќе се сторнираат

Редакција