еМагазин
Image default
Локално

Општина Охрид го осуди инцидентот помеѓу советниците: Тоа не доликува на избраници на граѓаните

Во врска со инцидентот на вчерашната седница на Советот на Општина Охрид, на кој поради физичко насилство беше прекината седницата, денеска локалната самоуправа го осуди инцидентот помеѓу советниците. Од Општината сметаат дека тоа не доликува на избрани претставници на граѓаните.

„Советници се гласот на граѓаните, а Советот највисок претставничи орган кој треба и мора да работи во интерес на  граѓаните и решавање на нивните потреби. Сметаме дека ваквото однесување е изолиран инцидент и нема да се повтори во иднина и ги повикуваме советниците да се однесуваат во духот на демократијата и почитување на различните мислења“, се вели во соопштението од Општина Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тепачка помеѓу двајца советници во Општина Охрид, седницата прекината

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четиригодишно девојче тешко повредено по удар од „Голф“

Никола Осило

Тројца кавадарчани фалсификувале банкноти од 500 и 1.000 денари

Никола Осило

Беровчанец почина откако со „Југо“ удрил во бетонски столб

Никола Осило