еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Орце Камчев не е повеќе директор на „Орка Холдинг“, компанијата ќе ја води Антоније Мариноски

Порталот А1он објави дека бизнисменот Орце Камчев се повлекол од раководните позиции во неговата „Орка Холдинг“, повикувајќи се на податоци од Централниот регистар.

Тој се повлекол од дирекорското место, од извршен член на Одбор на директори, а останува единствено неизвршен член на Одборот заедно со неговата сестра Кристина Камчева Стојческа.

На негово место како директор на „Орка Холдинг“ доаѓа Антоније Мариноски, поранешен член на Управниот одбор на Охридска банка АД Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Грчки хакери ја хакираа интернет-страницата на Министерство за образование и наука

Редакција

Продаден блок акции од „Скопски пазар“ за 1,7 милиони евра

Редакција

Избори во Бугарија: Води ГЕРБ на Борисов пред Има таков народ на Трифонов

Редакција