еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Основец од Крива Паланка на училиште дошол со нож

Полициски службеници од ОВР Крива Паланка, вчера, во присуство на социјален работник и родителите, извршиле службен разговор со малолетник – ученик во основно училиште во Крива Паланка, по претходна пријава дека кај него бил пронајден остар предмет, информираат од МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британска студија: Вакцинираните имаат помал ризик од продолжен ковид

Редакција

Шахистите на ШК Алкалоид повторно со шампионските титули

Редакција

(Фото) Симптоми, заштита и лекување на мајмунски сипаници: Препораки од Министерство за здравство

Редакција