еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Осум лица починале од Ковид-19 минатата недела

Според податоците на Институтот за јавно здравје за периодот од 5 до 11 декември се регистрирани осум починати од Ковид-19, најмногу од Скопје, три.

Минатата недела се регистрирани 130 нови случаи на Ковид-19, а 206 лица се водат како оздравени.

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција

Тројца заболени од Ковид-19 во тетовско

Редакција

“Охриѓани багер дан требит?“: Охрид, УНЕСКО и дивоградбите топ тема на Твитер

Редакција