еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП „Паркови и зеленило“ вработува 15 јавни службеници, од нив тројца соработници за односи со јавност

Агенцијата за администрација објави оглас за за вработување на 15 јавни службеници во Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ – Скопје.

Се бараат кандидати за помлади референти, референти, помлади соработници, технички секретар…

Интересно е што во огласот се бараат дури тројца помлади соработници за односи со јавност.

Платите во зависност од работното место се движат до 22.908 денари.

Повеќе детали ТУКА.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Белгија уапсен македонскиот фудбалски агент Драган Сиљаноски, како дел од скандалот со наместените натпревари

Редакција

Ќе остане ли Груевски пратеник: Кога на пратеник му се одзема мандатот

Редакција

Агенцијата СГС редовен добитник на тендерите за обезбедување на Археолошкиот музеј

Никола Осило