еМагазин
Image default
Македонија

Панчевски за предлогот на Мицкоски тој да биде на чело на новото СЈО: Ме предлагаат или сум лош пример?

Поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кого Судскиот совет минатата недела го суспендираше додека трае постапката за негово разрешување, се огласи по повод предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тој да биде на чело на новото Јавно обвинителство за висока корупција и криминал.

„Ме предлагаат или сум лош пример? Едните се за, другите се против, предлогот е добар само доколку зад тоа стои народот на јавни и непосредни избори, само тогаш ќе има гаранции за еднаква правда за сите“, напиша Панчевски на неговиот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицковски го предлага Владимир Панчевски за прв човек на новото СЈО

Фејсбук/Панчевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за насилството во Собрание

Редакција

Кривична против двајца Црногорци и еден државјанин на Перу за шверц на кокаин

Редакција

Груевски до Јанакиески во „бомбите“ од Титаник: Да ни беа преспанците, ќе завршевме работа

Редакција