еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Патувањето на Буши не го платило МВР, било приватно за медицински цели пред тој да биде назначен на функцијата

Заменик министерот за внатрешни работи, Назим Буши во Истанбул бил приватно и патувањето не го платило Министерството за внатрешни работи, велат за „Фокус“ од таму.

Од Кабинетот на Буши објаснуваат дека станува збор за приватно патување во Истанбул реализирано есента 2020 година за медицински цели за член на семејството, во врска со интервенција закажана неколку месеци пред назначувањето на Буши на функцијата заменик министер.

„Притоа, напоменуваме дека лицата за време на престојот биле гости на пријател на семејството, кој се погрижил околу нивното сместување,“ велат од Кабинетот на Буши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+фото) Заменик министерот во МВР, Буши престојувал во хотел во Истанбул, каде ноќевање е 20 илјади евра, објави албанската телевизија Ора њуз

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Прилеп и Пласница по еден, во Долнени уште двајца новозаразени со коронавирусот

Редакција

Аеродром со 1.079 активни случаи на Ковид-19, следат Карпош со 923 и Гази Баба со 913

Редакција

Девизните резерви во март 4.2 милијарди евра

Редакција