еМагазин

Tag : патување

Македонија ТОП СТОРИИ

МНР препорачува да не се патува во кинескиот град Вухан поради коронавирус

Редакција
Министерството за надворешни работи им препорача на македонските граѓани да не патуваат во кинескиот град Вухан и поширокиот регион поради забрзаното ширење на новиот коронавирус,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Атиџе и семејството од „Медена земја“ ќе добијат домови, а авторите на филмот државна награда

Редакција
Владата на синоќешната седница донесе повеќе заклучоци за оддавање достојно признание на авторите на филмот „Медена земја“, велат од таму. „Обезбедена е материјална помош и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Подарете на најблиските патување во Швајцарија сo Revalid®  

Редакција
Предновогодишната еуфорија наскоро започнува и во нашата земја. На најблиските секогаш размислуваме што може да им подариме од срце. Нема нешто по убаво да подарите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема наградна игра – освојте патување од бајките во Швајцарија со Revalid®

Редакција
Незаборавен викенд за двајца во Швајцарија е првaта награда која може да ја освоите доколку учествувате во наградната игра на познатиот бренд Revalid®. Ваше е...
Интервју ТОП СТОРИИ

(Галерија) Пантелис Григори: Trip to sail е уникатна платформа за вашиот одмор да едрите во Грција

Редакција
Едно поинакво искуство за Вас би било едрењето, можеби поинакво и авантуристичко за да се посетат острови и плажи за кои сте немале пристап во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Семејството на Заев на патување во Франкфурт

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и неговата ќерка Александра се на патување во Франкфурт, Германија. Александра објави фотографии од патувањето на нејзиниот Инстаграм профил....
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Патувањето во Грција со кола „ѓавол ипол“: Драстично поскапување на патарините

Редакција
Од 1 јануари патарините во Грција ќе поскапат драстично, некаде и до 150 отсто по километар, известува грчкиот весник „ИЕфимерида“, а пренесува „Мета.мк“. Ќе поскапи и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Важна вест за граѓаните кои ќе патуваат во Бугарија: Вињетите ќе се купуваат електронски

Редакција
За помалку од 24 часа од почетокот на продажбата на електронските налепници за патарина во Бугарија, денеска до пладне биле продадени околу 300 такви вињети,...
Македонија

Во Босна и Херцеговина ќе може да патуваме и со лична карта

Редакција
Од денеска (1 декември 2018) на граѓаните на Македонија и Босна и Херцеговина им се овозможува влез во двете држави и со лична карта, информираат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Дискаверер“: Не одете во Дубровник, одете во Охрид

Редакција
Меѓународниот туристички портал Дискаверер (The Discoverer) направи листа на пет популарни дестинации кои би требало да се избегнуваат поради метежот и негативниот став кон туристите...