еМагазин
Image default
Македонија

Пендаровски ветува: Нема да барам претседателска пензија по завршување на мандатот

Претседатeлот Стево Пендаровски, велат од неговиот кабинет, по завршувањето на мандатот нема да бара претседателска пензија.

Нема да бара ниту средства за отворање на канцеларија, туку просторија во Министерството за надворешни работи, каде ќе одржува состаноци и средби како поранешен претседател.

Тој нема да бара ни пензија, а по мандатот ќе се врати на работното место професор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Пендаровски го назначи Ерол Муслиу за нов директор на Агенцијата за разузнавање

Фото: Пендаровски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска: Надлежните органи досега не ме контактираа за случајот „Рекет“

Редакција

Јанева: Милошоски многу се занесува

Редакција

СДСМ: Најавата на Груевски ја потврдува директната поврзаност со Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ се води од Будимпешта

Редакција