еМагазин
Image default
Македонија

Пет отсто повисоки плати за вработените на Медицинскиот факултет при УКИМ

Вработените на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе добијат пет отсто поголеми плати од јануари 2019, одлучи Владата на вчерашната седница.

„Владата ги задолжи стручните служби на Медицинскиот факултет да направат пресметка и да извршат исплата на платите на сите вработени со полно работно време на Медицинскиот факултет во Скопје, повисока за пет проценти, почнувајќи од јануари 2019 година“, стои во владиното соопштение.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот Јовановски го одби Заев: Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!

Редакција

Престанува мандатот на обвинителите на СЈО, Јовески може повторно да ги активира

Редакција

Македонците попусто чекаа прием за бугарски пасоши: Бугарија воведува нови правила

Никола Осило