еМагазин
Image default
Македонија

Петар Атанасов си поднесе оставка од пратеничката функција

Петар Атанасов, пратеник од редовите на СДСМ си поднесе оставка на функцијата.

Во дописот до Собранието тој бара оставката да биде ставена на дневен ред на првата наредната седница на Собранието на која што ќе биде констатиран прекин на мандатот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството ги истражува злоупотребите на АКМИС-от, неколку лица повикани да дадат исказ

Редакција

Османи: Само јас имам 100 братучеди, дали тоа значи дека сите тие додека трае мојот мандат не смеат да се вработуваат

Редакција

Владата одвоила 325.000 евра за кампања по повод добивање датум за преговори со ЕУ

Никола Осило