еМагазин

Tag : Петар Атанасов

Македонија

Поранешниот заменик министер за образование и наука, Атанасов дал оставка од ЦО на СДСМ

Редакција
Поранешниот заменик министер за образование и наука, Петар Атанасов, на Твитер информира дека поднел писмена оставка како член на Централниот одбор (ЦО) на СДСМ. Пред...
Македонија

Петар Атанасов потврди дека сакал да биде министер

Редакција
Во образованието Владата прави малку, или недоволно. Оттука мојата реакција и желбата да го водам овој ресор, со целосна одговорност, вели во интервју за „Мета“...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Петар Атанасов, заменик-министерот за образование, кој си поднесе оставка

Редакција
Кадарот на СДСМ, Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата заменик-министер во Министерството за образование и наука, поради како што образложи во отвореното писмо до премиерот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Петар Атанасов, заменик-министерот за образование кој поднесе оставка

Редакција
Кадарот на СДСМ, Петар Атанасов поднесе оставка од функцијата заменик-министер во Министерството за образование и наука, поради како што образложи во отвореното писмо до премиерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заменик-министерот за образование Атанасов си поднесе оставка поради немањето реформи во образованието

Редакција
Заменик-министерот за образование Петар Атанасов си поднесе оставка од сите функции во Владата на Зоран Заев. Отвореното писмо до премиерот и до јавноста го објави...
Македонија

Петар Атанасов стана нов заменик министер за образование и наука

Редакција
Собранието на Република Македонија попладнево со 61 глас „за“ и четири против го избра Петар Атанасов за заменик-министер за образование и наука. Претседателот на Владата...
Македонија

Собранието ја констатира оставката на пратеникот Петар Атанасов

Никола Осило
Собранието на Република Македонија на денешната 58. седница констатира дека на пратеникот од СДСМ Петар Атанасов му престанува мандатот. „Бидејќи пратеникот Петар Атанасов беше избран...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот поседува Петар Атанасов, кандидат за нов заменик-министер за образование?

Никола Осило
Пратеникот Петар Атанасов од редовите на СДСМ си поднесе оставка и на следната собраниска седница најверојатно ќе биде назначен за заменик мининистер за образование. Во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот заменик министер за образование Петар Атанасов?

Никола Осило
Пратеникот Петар Атанасов од редовите на СДСМ си поднесе оставка и на следната собраниска седница најверојатно ќе биде назначен за заменик мининистер за образование. Проф....
Македонија ТОП СТОРИИ

Петар Атанасов нов заменик-министер за образование, Снежана Калеска Ванчева нова пратеничка во редовите на СДСМ

Никола Осило
Пратеникот Петар Атанасов од СДСМ на 23 овој месец си поднел оставка на функцијата, која треба да биде констатирана на седницата закажана за 29 август....