еМагазин
Image default
Локално

Петгодишно дете тешко повредено по удар од автомобил во Штип

На 13.03.2019 во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете, информира МВР.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гореа „Ауди“ и „Голф“ во гаража во Скопје, станар заврши на токсикологија

Никола Осило

МВР урива рекорди: Изречени близу 400 казни на возачи во Скопје за едно деноноќје

Никола Осило

Гостиварец му се заканувал на полицаец

Никола Осило