еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина долгогодишниот директор и член на УО на НЛБ банка, Љубе Рајевски

По тешко боледување почина Љубе Рајевски, кој беше долгогодишен директор и член на Управниот одбор на НЛБ банка.

За време на неговиот работен век придонесе во развојот од штедилница до една од водечките банки во земјата и НЛБ групацијата.

Беше активен и во другите професионални и ооштествени подрачја, претседател и член на одбори (Македонска развојна фондација за претпријатија, Триглав).

Љубе Рајевски важеше за еден од најпочитуваните банкари во Македонија, но почитта ја стекна со тоа што беше човек пред се, посветен на семејството, другарството, соседството и заедницата.

Погребот ќе се изврши утре на 12 ноември на гробиштата Бутел-Скопје, во 13 часот (Капела од 12 до 13 часот).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагикомедија: Собранието одлучува за имунитетот на Груевски додека тој ужива азил во Унгарија

Никола Осило

„Ел Чека“ не мирува, објави нови „бомби“ и повторно му се заканува на Заев

Редакција

(Фото) Владата се уште држи седници без заштита на министрите против корона вирусот

Редакција