еМагазин
Image default
Македонија

Почнаа да „пукаат“ „бомбите“ во „Титаник“

Во Кривичниот суд почнаа да се слушаат „бомбите“ за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство.

Во една од „бомбите“ се слуша како разговараат поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и Мартин Протуѓер, шеф на Кабинетот на поранешниот премиер за гласачите во Америка.

Претходно, Судечкиот совет го прифати барањето на Специјалното јавно обвинителство јавноста да биде исклучена кога ќе се слушаат седум од 1.063 „бомби“ поради приватни разговори.

Од друга страна, одбраната бараше „бомбите“ воопшто да не бидат пуштени и ги оспори како валиден.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Што му напишал амбасадорот Бејли на претсeдaтeлот на Основниот суд, Иван Џолев?

Никола Осило

ДИК за референдумот за името планира да потроши 169.770.000 денари

Редакција

Ќе може да присуствува на седници: Укинат домашниот притвор на пратеникот Василевски

Редакција