еМагазин
Image default
Локално

Полубрат со нож и одзел 500 денари на скопјанка

На 27.08.2018 година во 09.40 часот во Полициската станица Чаир Е.Е.(19) пријавила дека истиот ден околу 01,00 часот на улицата „Нов Живот“ од страна на лицето З.Н. (кој и бил полубрат) и било извршено разбојништво на тој начин што откако ја пресретнал, извадил нож, по што таа му дала 500 денари, информира МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со автомобил прегазил жена во Кавадарци и побегнал

Никола Осило

Во градинка во Кавадарци експлодира бојлер

Редакција

Приведена 50-годишна дилерка од скопска Ќерамидница

Никола Осило