еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се 3.000 евра за 19-годишно момче да не остане слепо

Вчера едно 19 годишно момче доживеа несреќа при што има сериозни повреди на очите…

Христијан Милевски, од битолското село Долно Српци, моментално е во Систина каде што треба да плати околу 3.000 евра за да не остане слеп за цел живот.

„Момчето живее со својата мајка и ги нема ни приближно овие средства. Ви се обраќам за помош како родител кој знае колку боли чедото. Ве молам, сите заедно, како многупати до сега, да помогнеме.

За нас по сто денари не се ништо, но за ова несреќно момче значат каква таква светлина во животот.

Преку другари успеав да обезбедам слика од трансакциската сметка на неговата мајка Милкица Милевска. За вистинитоста на потребата од помош смремен сум на секаков вид одговорност. Ве молам, немаме време за формалности. Ако денес не помогнеме, утре веќе ќе биде доцна.

На сите ви благодарам во име на момчето и неговата загрижена мајка“, се вели во апелот на социјалните мрежи.

Милкица Милевска

Трансакциска сметка
210501669390322
НЛБ Тутунска банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејство Настески: Ако продолжиме со ова темпо, за 15 дена ќе ги собереме потребните средства за Сара

Редакција

Новогодишна трпеза за бездомниците: Каде може да ја донирате храната што ќе ви остане од празниците

Редакција

Тројца македонски планинари ќе собираат по два денари за секој искачен метар на Елбрус и Алпите, за семејствата со ретки болести

Редакција