еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се уште малку средства за лекување на Ана, Мартина, Стефан, Марина, Адријан, Мики, Јован

Потребни се уште малку средства за Ана, Мартина, Стефан, Марина, Адријан, Мики, Јован успешно да се излекуваат.

Овие деца, како што информираат од фондацијата „Допир“ се на чекор до долго очекуваниот ден, ден кога надежта за успешно лекување очекуваат да се претвори во реалност!

„Со Вашите донации овој нивен ден ќе се оствари. Но потребни се уште малку средства за секое дете –Помогнете според вашите можности како фирма или лице, збирно за сите. Операциите за сите овие деца се закажани во странство во месец октомври и ноември. Вашите донации ги распределуваме подеднакво на секое дете од нашата програма. Поддржете не, заедно да помогнеме и овие деца да станат нечии родители“, се вели во соопштението на фондација „Допир“.

Повеќе за тоа, како можете да помогнете ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мими распродава лични предмети бидејќи не може да си дозволи здравствен преглед

Редакција

(Фото) Дождот му се слева во куќа, Томе живее во крајно тешки услови

Редакција

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција