еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Потресни снимки од земјотресот во Албанија, неофицијално има и жртви

Неофицијално во земјотресите во Албанија, кои се случија изутринава има и загинати.

Дел од медиумите неофицијално пренесуваат дека станува збор за најмалку три жртви, а дел за најмалку две жртви, а причинета е и голема материјална штета.

Во земјотресите се повредени и најмалку 150 лица.

Рано изутрина во Албанија беа регистрирани два земјотреса со магнитуди од 6,4 и 5,3 степени според Рихтеровата скала, во 03:54 и во 04:03 часот.

Тие беа силно почувствувани и во Македонија, Црна Гора, Хрватска, Косово, Србија, Италија, Босна и Херцеговина, Бугарија и Грција.

Според Европскиот медитетарнски сезимолошки центар, епицентарот на земјотресите бил во близина на албанскиот град Драч на длабочина од 10 километри.

Во 7 часот и 10 минути уште еден земјотрес беше силно почуствуван и во Македонија.

Видео: Exit Media Albania/Portal Radio Televizija Budva

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотреси во Албанија го стресоа Балканот, силно почуствувани и во Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев ќе се бори против лажните вести на Заев

Редакција

Каков имот пријавил Сафет Кадрии, еден од судиите кој ја пушти Јанева во куќен притвор

Редакција

„Тепачка“ на Твитер дали Вардар треба да добие пари од државата

Редакција