еМагазин
Image default
Локално

Пожар во куќа во Скопје, опожарена и гаража со „Волво“

На 28.08.2018 година во 20,55 часот е пријавено дека на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во куќа сопственост на А.Р.(32), избувнал пожар при што била опожарено една помошна просторија (која што е користена како кујна), од каде пожарот се проширил и ја зафатил гаражата во која имало патничко моторно возило „Волво“ кое било опожарено во предниот дел, информира МВР.

Во 21,55 часот од екипа на Противпожарна единица Скопје пожарот е изгаснат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца го тепале во кафана во Скопје

Никола Осило

„МојДДВ“: Богдановиќ пазаруваше во „Веро 2“ и ги скенираше фискалните сметки

Редакција

Драма во Идризово: Почина затвореник од Кавадарци по обид за бесење

Никола Осило