еМагазин
Image default
Локално

Пожар во стан во скопската населба „Пролет“

Пожар избувнал претпладнето во стан на улицата „Никола Карев“ во скопската населба „Пролет“, јавува МИА.

Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот е пријавен кај нив околу 11 часот и оти интервенирале со три возила и осум пожарникари.

Пожарот е изгаснат околу 12:20 часот.

МИА/Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија во Сопиште: Во опожарена куќа изгоре неподвижен старец

Никола Осило

Го киднапирале откако излегол од кафана, па го пуштиле

Никола Осило

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Никола Осило