еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пожарникарите повторно херои на денот: „Гори Скопска Црна Гора, но ќе ја победиме огнената стихија“

Голем пожар вечерва може да се види на Скопска Црна Гора од повеќе делови на градот.

Од скопската противпожарна единица информираат дека гори во близина на селото Страчинци и дека ветрот и непристапниот терен ја отежнуваат борбата со огнената стихија.

Сепак, од противпожарната упатија утешна порака до скопјани дека не треба да се грижат, бидејќи ќе извојуваат победа со огнената стихија.

Информација!!!!Пожарот во делот на Скопска Црна Гора поточно с.Страчинци непристапниот терен и ветарот ни ја отежнуваат…

Posted by Пожарна Скопје on Четврток, 05 септември 2019

Фото: Фејсбук/Пожарна

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем раст: 52 здравствени работници во Македонија се заразени со коронавирусот

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на горива

Никола Осило

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Редакција