еМагазин
Image default
Локално

Пожарникарите се справуваа со пожарот на Скопска Црна Гора

Пожар зафати ниска мешана шума и бор на местото Црн камен, на потегот Липково, Скопска Црна Гора и селото Матејче.

Противпожарната бригада на Град Скопје добилa дојава за пожарот денеска околу 10 часот, по што веднаш испратиле екипи на терен.

Полициските службеници се излезени на терен, потврдија од МВР.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Голем пожар на Скопска Црна Гора

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мајка преку класната дознала дека вулгарни фотографии од ќерка и кружат меѓу учениците

Никола Осило

Трагедија во кочанско: Починал на место откако му се превртел тракторот

Никола Осило

Филм во Скопје: Го прегазил со возило откако го расекол со остар предмет

Никола Осило