еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец нападнал полицаец

На 20.01.2019 година во 14.00 часот во Крушево, кај градската автобуска станица, при извршување работни задачи од областа на сообраќајот, полициски службеник бил физички нападнат од Г.Д.(40) од Прилеп, информира МВР.

Г.Д. бил лишен од слобода и приведен во Полициската станица Крушево.  По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Небезбедна за пиење водата од јавната чешма во село Драчево

Редакција

Кривична пријава за обид за убиство при пукањето кај „Аква“ во Кочани

Никола Осило

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Никола Осило