еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Принова во Владата: Владин функционер доби ќерка на неговиот роденден

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски стана по втор пат татко.

„Поубав поклон за роденден и не може да се добие. Денеска ни се роди Миа. Нашата керќичка, нашата принцеза. Од оваа година роденденот има друго значење“, напиша Рашковски на неговиот фејсбук-профил.

Инаку, Рашковски денеска го прославува неговиот 35-роденден.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Бујар Османи слави роденден, а ја откри и роденденската желба

Редакција

Државата се подготвува за историски настан: Централната миса на папата Франциск во Скопје, ќе се одржи на плоштадот

Редакција

До крајот на неделава тропско време со повремен дожд, град и грмежи

Редакција