еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) „Експлодирааа“ нови „бомби“ со Црвенковски, Спасовски, Фрчковски, Јанкулоска…

На интернет осамнаа нови „бомби“, поставени на руската социјална мрежа vk.com, (ВКонтакте), а зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“.

Четирите разговори се насловени со имињата на личностите за кои се тврди дека се на аудио снимките.

Новите „бомби“ според објавата, наводно, се однесуваат на поранешниот премиер и претседател на Македонија и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, актуелниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поранешниот министер за внатрешни работи и професор Љубомир Фрчковски, аналитичарот Алберт Муслиу

Линк до аудио разговорите ОВДЕ.

За сега нема реакции од МВР, Специјалното јавно обвинителство и други институции, за тоа од каде се овие „бомби“, како завршиле на интернет и дали станува збор за нови прислушувани материјали или се дел од постоечките.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(АУДИО) На You tube има уште две нови „бомби„

Ќе има ли нови „бомби„?

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детали за намалување на трошоците кај нотарите и извршителите и што ќе биде бесплатно

Редакција

Ирена Ристиќ ќе ги „гони“ полицајците кои ја приведоа

Редакција

ДУИ ќе ги тужат сите политичари, политички партии и медиуми, ако за 24 часа не се извинат за „лажните вести“ за ПИОМ

Редакција