еМагазин
Image default
Локално

Приведен Косовар кој носел мини-аптека во гепек

На 12.02.2019 година во 18.45 часот на клучка Радишани-oбиколница во Скопје полициски службеници запреле патничко возило „Опел“ со косовски регистарски ознаки, управувано од Р.А. од Косово, информира МВР.

При проверка во багажниот дел на возилото биле пронајдени повеќе пакети со лекови. Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволена трговија“, казниво по член 277 од Кривичниот законик, Р.А. бил приведен во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тоалетите во „Стив Наумов“ биле лошо реконструирани, затоа паднал таванот

Редакција

За два дена исчезнаа две лица

Никола Осило

Велосипедистка од Полска тешко повредена по пад на патот Трпејца-Стење

Никола Осило