еМагазин
Image default
Македонија

Продолжува судењето за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски

Денеска во Кривичниот суд продолжува судењето и за предметот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за уривањето на станбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

Меѓу обвинетите се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

Според обвинението на СЈО, обвинетите во 2011 година сториле кривично дело од политичка омраза со уривање на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Проектот за поголема безбедност Safe City ќе се проширува во повеќе градови

Редакција

МНР потврди дека Бучковски следната недела ќе патува во Бугарија

Редакција

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов продолжува судењето за несреќата кај Ласкарци

Редакција