еМагазин
Image default
Бизнис

Прокредит банка оствари добивка од 182 милиони денари

Прокредит банка во текот на минатата година оствари добивка од 182 милиони денари, што е намалување во однос на претходната година кога добивката на банката беше 292 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Квалитетот на јавните претпријатија зависи од квалитетот на луѓето кои ги управуваат

Редакција

Маја Штериева назначена за прв човек на Македонската банкарска асоцијација, на местото на Коста Митровски

Редакција

Скопски „Бетон“ склучи договор со „Боров дол“ за изградба на повеќе објекти вреден 5,7 милиони евра

Редакција