еМагазин
Image default
Да помогнеме

Пронајдена мајката на актерката Тања Кочовска

Актерката Тања Кочовска на својот Фејсбук профил објави дека нејзината мајка е пронајдена, дека е добро и дека се наоѓа дома.

Претходно, таа преку социјалните мрежи упати апел за помош за пронаоѓање на мајка и Невена, која боледува од алцхајмерова болест, а која излегла утрово во непознат правец.

Кочовска им се заблагодари на сите за помошта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апел за помош: Актерката Тања Кочовска ја бара мајка си, која боледува од алцхајмерова болест

Фото: Фејсбук/Кочовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На две сестри сирачки им требаат фустани за полуматура и матура

Редакција

(Фото) Каква сиромаштија: Таткото слеп, куќата може да се сруши врз детето

Редакција

Донација на играчки, сликовници и книги за деца на кои им е потребно

Редакција