еМагазин
Image default
Да помогнеме

Апел за помош: Актерката Тања Кочовска ја бара мајка си, која боледува од алцхајмерова болест

Актерката Тања Кочовска на својот Фејсбук профил објави апел за помош за пронаоѓање на мајка и, која боледува од алцхајмерова болест.

„Дечки ова е мајка ми Невена Кочовска, која боледува од алцхајмерова болест и од дома е излезена сабајле во 9:30 ч. И се уште не е вратена. Пред два часа е видена кај фонтана во градски парк.

Доколку ја видите или добиете некаква информација, пишете ми во инбокс или јавете се на бројот:075/407-473“, напиша Кочовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена мајката на актерката Тања Кочовска

Фото: Фејсбук/Тања Кочовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Донациите во солидарниот фонд Ковид-19 се ослободуваат од ДДВ

Редакција

Хуманитарен базар во училиштето „Нова“ за помош на Дневниот центар за деца на улица

Редакција

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Редакција